BETA версия

30.01
2022
Податкові спори – 2021 Повернутись

Scroll down

Статистика судових справ із податковою свідчить, що із загальної кількості справ, що у січні-листопаді 2021 р. перебували (перебувають) на розгляді в судах різних інстанцій, однією з ключових категорій є справи за позовами платників податків до органів ДПС про визнання недійсним/нечинними податкових повідомлень-рішень – 25,8 тис. справ на суму 245 млрд гривень.

Суди розглянули 6,7 тис. справ на загальну суму 68,5 млрд грн., з них на користь органів ДПС – 4,1 тис. справ на 51,5 млрд грн.

Таким чином, за результатами перевірок податківці мали намір збільшити бюджетні надходження на 17 млрд грн. Це кошти, які бізнес змушений був захищати в судовому порядку та успішно захистив.

І хоча наведена статистика судових спорів показує, що податкова доволі часто отримує перемогу, належна підготовка до судового процесу та формування якісної доказової бази значно збільшують шанси на перемогу і належний захист законних інтересів платників податків.

Радник, керівник практики вирішення спорів та банкрутства TEFFI Law Firm Андрій Ілюк у своїй статті для видання “Юрист&Закон” проаналізував найбільш показові податкові кейси 2021-го:

Судова практика_Податкові спори-2021