BETA версия

01.02
2021
Судове свавілля не пройде Повернутись

Scroll down

6 років чекав міжнародний виробник промислового обладнання перед тим як стати Клієнтом TEFFI Law Firm й позиватись до боржника, українського ФОПа, про стягнення заборгованості за поставлене обладнання.

Справа ускладнена фактом наявності арбітражного застереження – домовленості сторін про передачу будь-якого спору до арбітражної установи (у випадку Клієнта – до міста Стокгольм, Швеція), і сам контракт підпорядковується шведському законодавству.

Але цей кейс цікавий навіть не потребою у шведському арбітражі, а рішенням українського господарського суду, до якого юристи TEFFI подали позов, скориставшись знайденим недоліком в арбітражному застереженні.

Суд, не відкриваючи провадження у господарській справі, тобто на етапі саме вирішення питання про відкриття провадження, постановив ухвалу про залишення позовної заяви без розгляду!

Апеляційний суд, до якого TEFFI Law Firm звернулась за оскарженням ухвали, безумовно прийняв нашу сторону, скасував цю ухвалу та направив справу в суд першої інстанції для подальшого розгляду.

То ж, боротимемось далі!