BETA версия

30.03
2018
Список держорганів, на які не поширюється мораторій на проведення перевірок Повернутись

Scroll down

Постановою № 1104 від 18.12.2017 р. Кабінет Міністрів затвердив список держорганів, на які не поширюється мораторій на проведення перевірок.

У зв’язку з внесенням Державної інспекції з питань праці в число таких органів, уваги заслуговує також постанова Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 р. № 295, якою був затверджений порядок здійснення державного контролю та державного нагляду за дотриманням трудового законодавства.

Так, державний контроль здійснюється у формі проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспекцій інспектором праці за рішенням керівника органу контролю на підставі отриманої інформації про порушення трудового законодавства, у тому числі і на засадах звернення робітників, фізичних осіб, повідомлень ДФС, ПФУ, Держстата, правоохоронних органів, рішень суду.

Тепер повноваження інспектора праці підтверджуються виключно посвідченням, інформація про яке повинна бути розміщена у реєстрі Держпраці. У випадку відсутності посвідчення у реєстрі, таке вважається недійсним.

Тривалість інспекційних перевірок не може перевищувати 10 робочих днів, а для мікро- та малих підприємств – не більше 2 робочих днів.

Постанова передбачає права та заборони для інспектора праці, у тому числі і заборону на вилучення в об’єкта відвідування оригіналів фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів, а також комп’ютерів та їх частин.

За результатами перевірки складається акт, а у випадку виявлення порушень трудового законодавства – припис для їх усунення. У випадку усунення порушень у строки, передбаченні приписом, дії щодо притягнення відповідальних осіб об’єкта перевірки не здійснюються.

Таке правило стосується всіх допустимих порушень трудового законодавства, крім порушень, пов’язаних з:

  • використанням праці неоформлених робітників;
  • несвоєчасно, не в повному обсязі виплаченої заробітної плати;
  • не дотримання мінімальних гарантій з оплати праці.

За такі порушення відповідальність настає одночасно із внесенням припису.