11 липня 2021 року стало точкою відліку так званої кампанії з обов’язкової реєстрації структури власності та розкриття бенефіціарів в Україні.
Такі зобов’язання в частині боротьби з організованою злочинністю та легалізацією (відмиванням) коштів взяла на себе наша країна відповідно до Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Цей обов’язок включає, зокрема, імплементацію у вказаній сфері відповідних міжнародних стандартів.
Брак часу для проходження процедури реєстрації структури власності, необґрунтовані вимоги до обсягу відомостей про бенефіціарів, що були встановлені підзаконними нормативними актами, – це лише частина проблем, які виникли у бізнесу. Процедура наразі відтермінована.
Роман Українець, юрист Teffi Law Firm, у своїй статті для видання “Юрист&Закон” проаналізував усі складнощі, з якими стикнувся бізнес під час подання інформації про бенефіціарів і структури власності, та окреслив наслідки невирішення наявних проблем та невнесення відповідних змін до законодавства задля спрощення процедури:
Реєстрація структури власності або головний біль для бізнесу