BETA версия

10.01
2022
Реєстрація структури власності, або Як добрі наміри держави перетворилися на головний біль для бізнесу Повернутись

Scroll down

11 липня 2021 року стало точкою відліку так званої кампанії з обов’язкової реєстрації структури власності та розкриття бенефіціарів в Україні.

Такі зобов’язання в частині боротьби з організованою злочинністю та легалізацією (відмиванням) коштів взяла на себе наша країна відповідно до Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Цей обов’язок включає, зокрема, імплементацію у вказаній сфері відповідних міжнародних стандартів.

Брак часу для проходження процедури реєстрації структури власності, необґрунтовані вимоги до обсягу відомостей про бенефіціарів, що були встановлені підзаконними нормативними актами, – це лише частина проблем, які виникли у бізнесу. Процедура наразі відтермінована.

Роман Українець, юрист Teffi Law Firm, у своїй статті для видання “Юрист&Закон” проаналізував усі складнощі, з якими стикнувся бізнес під час подання інформації про бенефіціарів і структури власності, та окреслив наслідки невирішення наявних проблем та невнесення відповідних змін до законодавства задля спрощення процедури:

Реєстрація структури власності або головний біль для бізнесу