BETA версия

03.12
2019
Радник і керівник практики вирішення спорів і банкрутства TEFFI Law Firm виступив з лекцією в Legal High School з темою про вибір виконавця судового рішення і юридичний супровід на етапі виконання рішень Повернутись

Scroll down

02 грудня 2019 року Андрій Ілюк, Радник і керівник практики вирішення спорів і банкрутства TEFFI Law Firm виступив з лекцією в Legal High School з темою про вибір виконавця судового рішення і юридичний супровід на етапі виконання рішень.

Лекція розпочалася з опису реформи виконавчого провадження, що відбулася в Україні та передумовами якої були ухилення від добровільного виконання рішень судів, в тому числі з використанням корупційних схем, відсутність ефективної системи мотивації державних виконавців та системні недоліки у взаємодії державних виконавців з іншими державними і недержавними установами . Реформа повинна була забезпечити обов’язковість виконання судових рішень, модернізацію служби державних виконавців, створення інституту приватних виконавців і введення змішаної системи виконання судових рішень.

Андрій зазначив, що не всі цілі реформи поки досягнуті, виходячи з території держави і чисельності населення, нам потрібно 3-4 тис. виконавців. Втім, першими результатами реформування стали збільшення кількості виконаних рішень судів, надання клієнту вибору між приватним і державним виконанням, повернення довіри до інституту примусового виконання судових рішень, введення Єдиного реєстру боржників.

На лекції Радник також порівняв, що перевагами діяльності приватних виконавців є велика мотивація, сервісний підхід, економія часу, конкуренція, використання всіх доступних інструментів і клієнтоорієнтованість. Разом з тим державні виконавці можуть виконувати будь-які рішення судів, зобов’язані розглядати всі справи, які до них надходять, і утримуються за державний рахунок.

Крім того, лектор описав заходи примусового виконання рішень та дав поради щодо юридичної підтримки на етапі виконання судового рішення.