BETA версия

07.04
2021
Про перевірки щодо дотримання протиепідеміологічних норм Повернутись

Scroll down

Місцева київська влада, згідно публічних заяв, планує збільшити активність щодо здійснення контролю за дотриманням протиепідемічних заходів не тільки в сфері обслуговування, але й офісних приміщень. Так, перебування співробітників в офісі без засобів індивідуального захисту та без дотримання дистанції в 1,5 метри може призвести до застосування до посадових осіб підприємства, установи, організації штрафу у розмірі від 34 000 до 170 000 грн.

Цілком підтримуючи необхідність запобіжних заходів, звертаємо вашу увагу на те, що у нормативних документах наразі  відсутня будь-яка конкретизація щодо того, хто та як (за якими критеріями) може встановлювати можливість / неможливість дистанційної (надомної) роботи для працівників. Це може призвести до зловживань і спроби безпідставного притягнення до відповідальності посадових осіб підприємства під час інспекції фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві та представниками Національної поліції України.

В такому випадку ми рекомендуємо:

–           здійснювати контроль осіб, які входять до приміщення офісу. За можливості – перейти на режим «закритого» офісу, без вільного доступу третіх осіб. За загальним правилом, інспектори не мають повноважень і підстав для безперешкодного доступу до будь-яких приміщень;

–           провести зі співробітниками роз’яснювальну роботу щодо необхідності дотримання протиепідемічних заходів;

У випадку візиту інспекторів:

–           запитати в них посвідчення, уважно ознайомитись з наданими документами та переписати інформацію з них.

–           викликати адвоката та запропонувати інспекторам дочекатись приїзду адвоката з метою гарантування належного права на захист.

–           у випадку спроб силового проникнення до приміщення невідкладно викликати поліцію.

У випадку необхідності захисту своїх прав і законних інтересів, рекомендуємо своєчасно звертатися за фаховою правовою допомогою. Так, правильно сформована правова позиція дозволяє захистити права і законні інтереси під час слухання справи в суді. За статистикою за період карантину на розгляд судів були направлені понад 50 тис. протоколів про адміністративні правопорушення, розглянуті з них близько 50 %. При цьому накладенням штрафу завершився розгляд близько 8 % справ.