BETA версия

15.10
2017
Порушення принципу стабільності податкового законодавства Повернутись

Scroll down

Вкотре, порушуючи принцип стабільності податкового законодавства, 14.11.2017 р. був прийнятий Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році».

Як і обіцялося раніше на профільних заходах, бізнес загалом не зазнає суттєвих змін.

Разом з тим, було збільшено ставки рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, за спеціальне використання води та лісових ресурсів, а також акцизного податку на тютюнові вироби та мінімального акцизного податкового зобов’язання зі сплати акцизного податку з тютюнових виробів.

У Верховній Раді сподіваються на поступове підвищення ставок акцизного податку на тютюнові вироби до 2025 року задля виконання Угоди про асоціацію щодо наближення ставок акцизного податку на тютюнові вироби до мінімального рівня, що діє в ЄС.

Ми ж, у свою чергу, очікуємо на дотримання законодавцем загальноприйнятих принципів юридичної визначеності, чіткості та узгодженості податкового законодавства, в іншому випадку – на доповнення положень Кодексу щодо відповідальності держави за їх порушення.