BETA версия

12.09
2019
Керівники корпоративної та судової практик TEFFI Law Firm про «Актуальні позиції судів у рейдерських справах» Повернутись

Scroll down

Керівники корпоративної та судової практик TEFFI Law Firm, Валерія Коверко та Андрій Ілюк, відкрили спецкурс  Legal High School «Корпоративні конфлікти і протидія рейдерству» своєю лекцією «Актуальні позиції судів у рейдерських справах».

Спікери назвали регіони-лідери по захопленнях, серед яких Київ і Київська область, Днапропетровська і Львівська області. Валерія  почала з розкриття суті основних понять рейдерства. Спікерка описала передумови та сам процес, навела приклади схем захоплення. Серед способів захисту, які Валерія рекомендувала, зазначене і звернення в атирейдерську комісію при Мін’юсті, порядок роботи якої теж обговорювався.

Радник TEFFI Law Firm Андрій Ілюк розказав про можливості судового захисту при рейдерських захопленнях. Він підкреслив, що нерідко виникають питання юрисдикції спорів, а також застосування превентивних заходів щодо забезпечення позову. Щодо юрисдикції – Верховний Суд стоїть на тому, що публічно-правовий спір має особливий суб’єктний склад. Участь суб’єкта владних повноважень є обов’язковою ознакою для того, щоб класифікувати спір як публічно-правовий. Однак сама по собі участь у спорі такого суб’єкта не дає підстав відносити його до адміністративної юрисдикції. Але краще про це подбати заздалегідь, оскільки суди дуже часто бачать у спорі корпоративний конфлікт, а тому не поспішають задовольняти заяви про забезпечення позову – вважає спікер.