BETA версия

08.02
2021
Як уникати системної дебіторської заборгованості? Повернутись

Scroll down
Тема виникнення дебіторської заборгованості – майже вічна. Але це не означає, що вона не має профілактичних запобіжників. Аби уникати дебіторської заборгованості Андрій Ілюк, радник TEFFI Law Firm, у своїй статті у 5-му випуску ЮРИСТ&ЗАКОН рекомендує:
1. Здійснювати перевірку контрагентів. Таку перевірку обов’язково потрібно проводити під час установлення ділових відносин із контрагентом (на етапі, коли такий контрагент ще є потенційним). Та можна проводити з різною періодичністю, залежно від визначеного ступеня ризику співпраці з конкретним суб’єктом.
2. Своєчасний контроль за рахунками. Вам має бути цікаво, чи сплачує ваш партнер за товари /послуги та як своєчасно він це робить. Налагоджена система контролю допоможе адекватно реагувати на затримки під час розрахунків і вживати відповідних заходів залежно від ситуації.
3. Листування, виставлення претензій. Своєчасно нагадати про заборгованість іноді є вельми ефективним рішенням – контрагент міг просто через неуважність пропустити строк виконання зобов’язання або могла статися технічна проблема, яку можна усунути в короткий строк.
4. Формувати правильні умови контрактів. Так, папір не завадить вашому партнеру порушити фінансову дисципліну. Але може зробити таке порушення економічно не вигідним, а надалі допоможе й відстояти свою правоту під час судового спору.
Докладніше читайте за посиланням: https://uz.ligazakon.net/#/articles/EA014471?highlight=false