BETA версия

11.10
2018
«Єдине вікно» на митниці: суть нововведень від кабміна Повернутись

Scroll down

5 квітня Верховною Радою прийнято в першому читанні законопроект «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо запровадження механізму “єдиного вікна” та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України».

Мета законопроекту – скоротити часові витрати бізнесу на оформлення товарів на митниці за рахунок одноразового подання підприємством уніфікованого набору відомостей через «єдине вікно» на митниці.

Очікується, що інформаційний веб-портал «Єдине вікно для міжнародної торгівлі» забезпечить:

  • обмін документами та відомостями відносно переміщення товарів, транспортних засобів через митний кордон між зацікавленими особами;
  • передачу державним органам, установам та організаціям відповідних дозвільних документів або відомостей про внесення (виключення) товарів до відповідного реєстру в органах доходів і зборів в електронній формі із застосуванням засобів ЕЦП;
  • використання органами доходів і зборів відомостей із відповідних реєстрів чи документів;
  • багаторазове використання, одноразове внесення інформації і т.д.

Законопроектом передбачено, що саме ДФС України буде забезпечувати створення і функціонування таких веб-порталів, а також виконання функцій його власника та адміністратора.

Також пропонується внести зміни до низки законів, зокрема до МК України, стосовно віднесення до обов’язків ДФС України визначення кодів згідно УКТ ЗЕД товарів, на переміщення яких через митний кордон України встановленні заборони чи обмеження, ведення та публікація на своєму сайті списків таких заборон чи обмежень і т.д.

Хоча «єдине вікно» вже поступово запроваджується з 2016 року на рівні актів Кабміна, помітних зрушень при митному оформленні не помічається. Тому можна припускати, що зі схваленням такого закону в майбутньому кардинально зміниться явно застаріла система митного оформлення товарів.