BETA версия

12.10
2021
Адвокати TEFFI Law Firm стягнули на користь клієнта заборгованість у розмірі майже 9 млн гривень Повернутись

Scroll down

У клієнта, міжнародного дистриб’ютора хімічних продуктів, виник спір з контрагентом – покупцем продукції, щодо своєчасності оплати поставленого товару на суму майже 9 млн грн.

Після 8 років співпраці контрагент просив суд визнати додаткову угоду щодо способу поставки товару удаваною.

У суді першої та апеляційної інстанцій адвокатам TEFFI Law Firm вдалося відновити бізнес-паритет і визнати угоду правомірною. Паралельно був поданий позов щодо стягнення заборгованості, відшкодування витрат, а також відсотків (річних та за користування товарним кредитом). Судом першої інстанції позовні вимоги клієнта були задоволені та стягнуто з контрагента заборгованість за невиконання договірних зобов’язань у розмірі майже 9 млн грн.

Проте суд апеляційної інстанції вдався до так званих «ноу-хау» судової практики – повністю проігнорував практику Верховного Суду щодо черговості погашення заборгованості та не надав ніякої оцінки доказам клієнта. В результаті рішення суду першої інстанції було скасовано, базуючись на висновку про те, що заборгованість у контрагента відсутня.

Адвокати TEFFI Law Firm звернулися з касаційною скаргою до Верховного Суду. Суд скасував неправомірну постанову суду апеляційної інстанції та залишив у силі рішення суду першої інстанції.

Довготривалий судовий процес закінчився відновленням верховенства права та досягненням позитивного результату для клієнта.

Судову справу клієнта вели керівник судової практики і вирішення спорів, адвокат Андрій Ілюк та старший юрист, адвокат Богдан Герасимик під керівництвом керуючого партнера фірми Ігоря Крижановського.